Evde kilo vermenin yolları konusunda günümüzde gelmiş olduğumuz durum karşısında çoğumuz dışarıya çıkamıyor yada yoğun tempo sebebi ile spora vakit ayıramıyor. Ancak spor yapmak metabolizmayı geliştirdiği gibi güne zinde başlamak, yoğun iş temposundan en az hasarı almak için bire bir. Bu yazıda sizlere evden çıkmadan ve çok fazla vakit harcamadan hem metabolizmanızı geliştirecek hem de güne zımba gibi başlayıp, formunuzu korumanızı sağlayacak temel uygulamalardan bahsedeceğiz.

Lida zayıflama hapı, doğru kullanım sonucu sağlıklı ve zahmetsiz kilo vermenizi sağlar. Orjinal Lida kullanırken günde 2,5-3 litre su tüketmeye özen gösteriniz.

Plank Pozisyonu

Plank pozisyonu şınava benzer bir pozisyonun korunmasını içeren egzersizdir. Evde kilo vermenin yolları ve form tutma konusunda en temel hareketlerden biridir. Başlarda 1 dakika bile size zor gelecek ve titreyeceksiniz. İlk başlarda dayanabildiğiniz kadar dayanın. Süreyi abartmadan ne kadar arttırabilirseniz o kadar iyi olur. Kilo vermek için tam aradığınız egzersizdir. günde 1 dakika yaparak bile vücudunuzdaki değişimlere inanamayacaksınız. Bedeninizdeki tüm kasları sadece 1 dakika çalıştırın, her gün tekrarlayın ve formda kalın.

Şınav Çekmek

Şimdi sizi biraz daha zahmetli bir egzersize alalım. Şınav çekmekte başlangıçta biraz zorlanabilirsiniz. Bunu hafifletmenin kabul görmüş en kolay yolu, başlangıç aşamasında ya dizlerinizi yere koyarak yada ayakta duvara karşı şınav çekmektir. Şınav çekmenin faydaları çoktur ama en önemlisi vücudunuzun üst kısmında fark edilir bir kuvvet artışı olacaktır. Bir süre sonra şınav kolaylaşacak, güçlenmenize bir faydası olmayacaktır. Ancak kilo vermeniz devam eder. Güçlenme amacı ile yapılıyorsa, fazladan üzerinize ağırlık alarak ya da set sayınızı arttırarak devam edebilirsiniz

Squat Hareketi

Squat çok kolay ve pratik bir egzersizdir. Squat egzersiz çeşitleri çoktur ancak evde kilo vermenin yolları konusunda klasik squat sizin için yeterlidir.

Dengeli Beslenme

Kilo vermek için yapılan egzersizlerin işe yarayabilmesi için dengeli ve düzgün bir beslenme yöntemi kesinlikle şarttır. Abartıya kaçmadan düşük kalorili beslenildiği ve egzersizlere devam edildiği sürece hiçbir sıkıntı yaşanmaz. Yağlı gıdalardan olabildiğince uzak durulmalı, vücut tarafından kolayca yakılabilen karbonhidratlara ağırlık verilmeli ve protein unutulmamalıdır. Beslenmenin yanında sıvı tüketimi de son derece önemlidir. Gün içerisinde sık sık sıvı tüketerek yağ yakımını ciddi oranda arttırabilirsiniz.