Sağlıklı kilo vermek, çoğu bireyin hayatında sürekli olarak istediği bir konudur. Kilo vermek için bir çok yol denenir ve başarılı olmak için istikrarlı bir şekilde hareket edilmelidir. Kilo vermek için herkes ayrı bir yol denemektedir. Herkesin bünyesi birbirinden farklıdır dolayısıyla herkesin hastalıkları da birbirinden farklıdır. Bu nedenle kilo verirken de herkes farklı bir yol dener. Metotlar aynı olsa etkiler aynı olmayabilir. Kilo vermek için hedef koyulur, bu yolda ilerlenir ve kilo verilir. Kilo verdikten sonra kişi vücudunda hem fiziksel hem zihinsel olarak farklılıklar hissedebilir. Kilo vermenin her açıdan sağlığa faydası mevcuttur. Peki kilo vermek faydaları uzmanlar tarafından nasıl değerlendirilmektedir?

Kilolardan Kurtulmak Sağlığa Kavuşmaktır

Kilo vermek isteyen herkesin ideal kilosu mevcuttur. Aslına bakılırsa çok fazla kilo vermek sağlıklı olan değil, herkesin kendine özel olan ideal kilosu önemlidir. Her bir kilo kaybı vücuda faydalıdır, herkes çok zayıflamadan sağlığına kavuşmayacağını düşünür. Aslında bu şekilde değildir. Yüzde 5 ile 10 arasında kilo kaybı bile vücut için sağlıklı bir durumdur. Bu nedenle gerçekçi hedefler belirleyerek verilen her bir kilo için sağlıklı bir vücuda yaklaşılmaktadır. Kilo vermek fiziki olarak iyi hissedilmek ile birlikte vücuda da çok faydası olan bir durumdur. Kilo vermek faydaları azımsanmaması gereken bir konudur. Bunların başında kolesterol gelmektedir. Kolesterolde iyi ve kötü olarak iki değer bulunmaktadır. Kilo vermek iyi kolesterol seviyesini yükselterek kalp krizi riskini azaltmaktadır. Kalp sağlığı için çok önemlidir, felç riskini azaltmaktadır. Yüksek tansiyonu dengeler, kan basıncı artan kiloyla yükselir ve kilo veren bir kişide kan basıncı azalmaya başlar bu da kişinin kalp krizi geçirme riskini azaltır. Bahsedilen kan basıncı tansiyonun dengeli olmasıdır.

Diyabet riskini azaltmaktadır, insülin direnci azalır. Kilo artarken vücutta pankreas işlevinde insülinin fazla üretilmesiyle problemler olmaktadır. Yüksek insülin seviyesi bel çevresinde yağlanmaya, saç dökülmelerine neden olmaktadır. Kilo vermek bunu tam tersine çevirmektedir. Uyku apnesi rahatsızlığı olanlara iyi gelmektedir. Uyku esnasında duraksamalar ve soluk almada zorlanmalar meydana getiren bu rahatsızlık azalmaktadır. Bilindiği gibi kilo vermek faydaları saymakla bitmemektedir. Son olarak vücutta iltihaplanmaların azalmasını sağlar. Kilolu bireylerde yağ dokuları kan damarlarında iltihaplanmalara sebep olmaktadır. Kilo veren kişilerde bu durum azalmaktadır.

Lida Türkiye sitemizden hızlı ve güvenli şekilde Lida zayıflama hapı siparişi verebilir ve düzenli kullanımla etkisini görebilirsiniz.